SKU: ATSTAR82
In Stock Sold Out
Stock Location:
Croydon -pickup available : 5+
  • Reviews
Natural Light Filter
Specifications
Weight 25g
Size: thread to fit 82mm lenses.
(ATSTAR82)
Athabasca ARK II 100mm Square Polarizer
Material: German Schott optical glass& Polarizing film from Japan
Size: 100mm x 100mm
Thickness: 2mm
Installation Method: plus-in filter
SKU ATSTAR82
Brand Athabasca
Shipping Length 0.110m
Shipping Cubic 0.000242000m3
Reviews
You May Also Like
Athabasca Circular Starry Night Filter 77mm
In Stock
More From This Category
Jinbei 30cm Magnum Reflector for MARS 3 and Delicacy 200
In Stock
Kupo DF-30K Dot & Finger Kit with Carry Bag
Only 1 Left!
Athabasca Ultimate Blade 4 Filter Kit inc 100mm Holder CPL GND8 RGND8 ND64 and ND1000 with Complimentary Pouch
Only 2 Left!
Athabasca Ultimate Blade 4 Filter Kit inc 100mm Holder CPL GND8 RGND8 ND64 and ND1000 with Complimen
Shop Now. Pay Later.
100% Interest-free.