SKU: ATSTAR67
In Stock Sold Out
Stock Location:
Croydon -pickup available : 5+
  • Reviews
Natural Light Filter
Specifications
Weight 21g
Size: thread to fit 67mm lenses.
(ATSTAR67)
Athabasca ARK II 100mm Square Polarizer
Material: German Schott optical glass& Polarizing film from Japan
Size: 100mm x 100mm
Thickness: 2mm
Installation Method: plus-in filter
SKU ATSTAR67
Brand Athabasca
Shipping Length 0.110m
Shipping Cubic 0.000242000m3
Reviews
You May Also Like
Athabasca Razor CPL Filter 67mm
Only 2 Left!
Athabasca NDX Variable Neutral Density Filter 67mm
Only 2 Left!
Athabasca Starry Night 82mm Circular Filter
In Stock
More From This Category
Jinbei 30cm Magnum Reflector for MARS 3 and Delicacy 200
In Stock
Kupo DF-30K Dot & Finger Kit with Carry Bag
Only 1 Left!
Athabasca Circular Starry Night Filter 77mm
Athabasca Ultimate Blade 4 Filter Kit inc 100mm Holder CPL GND8 RGND8 ND64 and ND1000 with Complimentary Pouch
Athabasca Ultimate Blade 4 Filter Kit inc 100mm Holder CPL GND8 RGND8 ND64 and ND1000 with Complimen
Shop Now. Pay Later.
100% Interest-free.