SKU: NLHCTK280B
  • 30 degree beam angle
  • Eliminate spill and flare
Backorder Available Backorder Available
  • Description
  • Warranty
  • Specifications
  • Reviews
Control the light of your TK-280B or TK-450 and get creative
Specifications
Beam angle: 30°
Fits both the TK-280B and the TK-450
(NLHCTK280B)
CRI
95
Power
144W
Power Source
100 - 240V DC24V
Colour Temperature
3200K - 5600K
Illumination (LM)
8245 LM
Illumination (LUX)
5600K: 2928 / 3200K: 2767
Brightness Control
Dimmer, DMX, WiFi
Dimensions
710 x 330 x 70 mm
Weight
approx 7kg
SKU NLHCTK280B
Brand Nanlux
Shipping Length 0.700m
Shipping Cubic 0.012250000m3
12 months Australian replacement warranty
Reviews
You May Also Like
Nanlux TK-450 5600K 455W LED Soft Panel
backorder
Nanlux TK-280B Colour Variable 280W LED Panel
backorder
Nanlux Eggcrate for TK-280B and TK-450 LED Panel
Only 3 Left!
More From This Category
Nanlux Eggcrate for Dyno 650C
Only 4 Left!
Nanlux Eggcrate for Dyno 650C
Only 3 Left!
Nanlux Eggcrate for Dyno 1200C
Only 2 Left!
Nanlux Eggcrate for Dyno 1200C
Nanlux Eggcrate for TK-140B and TK-200 LED Panel
Only 1 Left!
Shop Now. Pay Later.
100% Interest-free.