SKU: NNBTCGV26V2 EAN: 6949987421733
In Stock Only 3 Left!
Stock Location:
Warehouse - Delivery only : 2
Croydon -pickup available : 1
  • Description
  • Warranty
  • Specifications
  • Reviews
Charge two 26V V-Mount batteries at the same time
Designed to charge two Nanlite 26V V-mount batteries, the Dual 26V V-Mount Battery Deck Charger can provide a full charge to two batteries in 6 hours, and an 80% charge in 4.5 hours for a Nanlite 230Wh or 270Wh 26V Li-ion V-mount battery. The AC input power is 100 to 240 VAC.
Input Power: 100 to 240V AC, 47/63 Hz
Output: D-Tap Connector 29.4V
(NNBTCGV26V2)
SKU NNBTCGV26V2
Barcode # 6949987421733
Brand Nanlite
Shipping Length 0.300m
Shipping Cubic 0.006720000m3
Unit Of Measure ea
12 months Australian replacement warranty
Reviews
You May Also Like
Nanlite MixPanel 150 RGBWW 150W LED Panel
backorder
Nanlite BT-V-26V270 26V 270Wh V-Mount Battery
In Stock
More From This Category
Maha Powerex MH-C401FS AA/AAA NiMH Battery Charger + 12V Adaptor
In Stock
Maha Powerex C808M Ultimate PRO NiMH Battery Charger for AA AAA C D
Jinbei HD-2 PRO Battery Charger
Only 3 Left!
Nanlite BT-BA-SNP/V NPF to V-Mount Battery Adaptor
Shop Now. Pay Later.
100% Interest-free.