  6. Meike MK-MT24IIN Twin Wireless Macro Flash Kit for Nikon
Meike MK-MT24IIN Twin Wireless Macro Flash Kit for Nikon
SKU: MKMT24IIN EAN: 6955184934631
Backorder Available Backorder Available
  • Reviews
Twin Macro TTL flash kit for Nikon
Combine with Nikon Speedlights
Compatible with the following Nikon Cameras:
Kit includes
1 x MK-GT620 wireless transceiver
2 x MK-R200 macro flashes
2 x MK-R200 diffusers
2 x MK-R200 desk stands
2 x MK-R200 storage pouches
7 x adaptor rings: 52mm, 55mm, 58mm, 62mm, 67mm, 72mm, 77mm
12 x coloured gels
1 x Meike hard case
1 x User manual
1 x 2 year warranty card
Specifications:
FSK 2.4GHz wireless transmission
TTL or Manual exposure modes
First curtain/Second Curtain S1/S2 Sync Mode
High-Speed Synchronization
LED-Assisvive Preview Focus
Adjustable Tilt & Swivel Head
Firmware Upgradable
MK-GT620 controller requires AA batteries (available separately)
MK-R200 flashes require AAA batteries (available separately)
(MKMT24IIN)
Model Number:
VK-110N
Guide Number:
14
Colour temperature:
5500K
Supply battery:
4 x AA batteries
Dimension:
145 x 112 x 165mm