SKU: KPKCP410 EAN: 6954016522978
  • Faster and more secure adjustment of fixture position
  • Mounts to junior or baby light stands
In Stock Only 2 Left!
Stock Location:
Warehouse - Delivery only : 2
  • Reviews
Easily Swivel and lock a light with a large modifier
The 16mm socket on the base mounts onto a standard light stand. The 28mm outside barrel also fits into a jumior reciever as found on C-Stand bases and larger light stands.
(KPKCP410)
SKU KPKCP410
Barcode # 6954016522978
Brand Kupo
Shipping Width 0.100m
Shipping Height 0.080m
Shipping Length 0.200m
Shipping Cubic 0.001600000m3
Reviews
You May Also Like
Kupo KCP-310 Ezy Grip Finger with 16mm Baby Swivel Pin
backorder
Kupo KCP-414 SuperGrip Finger with 1/4 Male Thread and Round Camera Plate
In Stock
Kupo KCP-419 SuperGrip Ball Head
backorder
Others Also Bought
Kupo KS-692 Mitchell Threaded Collar With Castle Nut
Only 1 Left!
Kupo KS-260 Mitchell Round Mounting Plate & Receiver For 1-1/2" Schedule
Only 2 Left!
Kupo KS-161 Universal track end (Pair) for Sliders and Dollies
Only 1 Left!
More From This Category
Kupo KS-470 Super Knuckle with Hex Baby Pin and 1/4"-20 Male Thread
In Stock
Kupo EZ-TIE Cable Grip 20mm X 410mm - Yellow 10 Pack
Only 4 Left!
Kupo KCP-241 Silver 40" Extension Grip Arm with Hex Baby Pin
Kupo KCP-440 4 1/2" Centre Grip Head w/ 1 1/8" Junior Stud
Shop Now. Pay Later.
100% Interest-free.