SKU: ATA2100GND32
In Stock Only 2 Left!
Stock Location:
Croydon -pickup available : 2
  • Reviews
SPECIAL HALF PRICE. 1 UNIT LEFT. NO BACKORDER AVAILABLE.
Athabasca 5 stop Graduated ND16 sqare filter
This filter provides 5 stops of light reduction.
Specifications
Athabasca ARK II GND 32 (1.5)
Material: German Schott optical glass
Technology: Low reflection and light reducing layer (about 93.7% reduction)
Exposure Grade: 5 Stops
Size: 100mm x 150mm
Thickness: 2mm
Installation: Plug-in-filter.
(ATA2100GND32)
Athabasca ARK II GND 32 (1.5)
Exposure Grade: 5 Stops
Size: 100mm x 150mm
Thickness: 2mm
Installation: Plug-in-filter.
SKU ATA2100GND32
Brand Athabasca
Shipping Length 0.200m
Assembled Length 0.002m
Assembled Height 0.150m
Assembled Width 0.100m
More From This Category
Jinbei 30cm Magnum Reflector for MARS 3 and Delicacy 200
In Stock
Kupo DF-30K Dot & Finger Kit with Carry Bag
Only 1 Left!
Athabasca Circular Starry Night Filter 77mm
In Stock
Athabasca Ultimate Blade 4 Filter Kit inc 100mm Holder CPL GND8 RGND8 ND64 and ND1000 with Complimentary Pouch
Only 2 Left!
Athabasca Ultimate Blade 4 Filter Kit inc 100mm Holder CPL GND8 RGND8 ND64 and ND1000 with Complimen
Shop Now. Pay Later.
100% Interest-free.