SKU: NN600CSA EAN: 6949987420927
In Stock Only 2 Left!
Stock Location:
Warehouse - Delivery only : 2
  • Description
  • Warranty
  • Specifications
  • Reviews
Nanlite LED lights come in a range of sizes for all your video and still image applications.
CRI > 95
Light output is equivalent to a 600W Tungsten
At 1m: 4,720 lux
At 2m: 1,360 lux
At 3m: 576 lux
Power consumption: 36W
(NN600CSA)
SKU NN600CSA
Barcode # 6949987420927
Brand Nanlite
Shipping Length 0.450m
Shipping Cubic 0.024300000m3
Assembled Length 0.080m
Assembled Height 0.380m
Assembled Width 0.340m
12 months Australian replacement warranty
Reviews
We Also Recommend
Nanlite 1200CSA Colour Adjustable LED Panel with WIFI Control
Only 4 Left!
Nanlite Colour Adjustable 900 LED Panel with WIFI Control
Only 4 Left!
Nanlite BT-V-14.8V160 14.8V 160Wh V-Mount Battery
Reserve
Nanlite 14.8V D-Tap Charger for V-Mount Batteries
Only 2 Left!
You May Also Like
Nanlite Soft Box for 600SA 600 LED Panel
In Stock
More From This Category
Nanlite 15V 6A Power supply for Nanlite 900SA and 900CSA
Only 1 Left!
Nanlux TK-200 5600K 240W LED Soft Panel
Only 1 Left!
Nanlux TK-140B Colour Variable 160W LED Panel
In Stock
Nanlite 900SA 900 LED 5600K Daylight LED Panel with WIFI Control
Shop Now. Pay Later.
100% Interest-free.